ارتقاء عضو هیات علمی دانشکده فیزیک به مرتبه دانشیاری

By ژانویه 17, 2017صفحه اصلی

در جلسه هیئت ممیزه دانشگاه های منطقه البرز جنوبی با ارتقای مرتبه علمی دکتر حسین چراغچی، عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک از استادیاری به دانشیاری موافقت به عمل آمد.

picture4-copy
دکتر حسین چراغچی فارغ التحصیل رشته فیزیک گرایش ماده چگال از دانشگاه صنعتی شریف می باشد فعالیت خود را در دانشگاه دامغان از سال ۱۳۷۶ آغاز کرده است که از جمله فعالیت های علمی-پژوهشی وی می توان به نگارش بخشی از کتاب Graphene Simulation و نیز ارائه ۶۴ مقاله (که از این تعداد ۱۴ مقاله در مجلات کیفی ISI بوده است) اشاره نمود. این دستاوردها در قالب سخنران مدعو در کنفرانسها و کارگاههای مراکز تحقیقاتی مختلف ارایه گردیده اند.
این عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک تاکنون راهنمایی ۱۶ دانشجوی کارشناسی ارشد را بر عهده داشته است و در حال حاضر راهنمایی ۴ دانشجوی دکتری را برعهده دارد.
مباحث مربوط به ترابرد غیرخطی و غیرتعادلی الکترونهای برهم کنشی از سیستمهای مزوسکوپی (نانولوله های کربنی، گرافین و فسفرین…)، ترابرد اسپینی از سیستمهای دو بعدی جدید، جایگزیدگی آندرسون و بررسی ترابرد الکترونی از سیستمهای بی نظم، خواص مغناطیسی و ترابردی نارساناهای وابسته به ریخت شناسی (عایقهای توپولوژی)، ترابرد الکترونی وابسته به زمان از گرافین، از جمله فعالیت های پژوهشی فعلی دکتر چراغچی است.
از جمله فعالیتهای اجرایی دکتر چراغچی می توان به مدیریت گروه فیزیک دانشکده علوم پایه دامغان از سال ۱۳۷۷ لغایت ۱۳۸۰، راه اندازی برخی آزمایشگاههای فیزیک، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه دامغان، رئیس دانشکده فیزیک، رئیس گروه تخصصی بررسی تخلفات پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و در حال حاضر نیز عضو وابسته منظم (Regular Associated Member of ICTP) مرکز بین المللی تحقیقات فیزیک نظری عبدالسلام ایتالیا به مدت شش سال از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۹ می باشد. در سالهای گذشته نیز در قالب برنامه های متعددی همچون Young Collaborator Program و محقق مدعو با این مرکز بین المللی (ICTP) و نیز پژوهشگاه دانشهای بنیادی (IPM) تهران همکاریهای نزدیک و بلند مدتی داشته است.
این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می کنیم.