ارتقاء عضو هيات علمی دانشکده فيزيک به مرتبه دانشياری

By ژانویه 17, 2017صفحه اصلی

در جلسه هیئت ممیزه دانشگاه های منطقه البرز جنوبی با ارتقای مرتبه علمی دکتر حسین چراغچی، عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک از استادیاری به دانشیاری موافقت به عمل آمد.

picture4-copy
دکتر حسین چراغچی فارغ التحصیل رشته فیزیک گرايش ماده چگال از دانشگاه صنعتي شريف می باشد فعالیت خود را در دانشگاه دامغان از سال 1376 آغاز کرده است که از جمله فعالیت های علمی-پژوهشی وی می توان به نگارش بخشی از کتاب Graphene Simulation و نیز ارائه 64 مقاله (که از این تعداد 14 مقاله در مجلات کیفی ISI بوده است) اشاره نمود. این دستاوردها در قالب سخنران مدعو در کنفرانسها و کارگاههای مراکز تحقیقاتی مختلف ارایه گردیده اند.
این عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک تاکنون راهنمایی 16 دانشجوی کارشناسی ارشد را بر عهده داشته است و در حال حاضر راهنمایی 4 دانشجوی دکتری را برعهده دارد.
مباحث مربوط به ترابرد غيرخطي و غيرتعادلي الكترونهاي برهم كنشي از سيستمهاي مزوسكوپي (نانولوله های کربنی، گرافين و فسفرین…)، ترابرد اسپيني از سیستمهای دو بعدی جدید، جايگزيدگي آندرسون و بررسی ترابرد الکترونی از سيستمهاي بي نظم، خواص مغناطیسی و ترابردی نارساناهاي وابسته به ريخت شناسي (عايقهاي توپولوژي)، ترابرد الکترونی وابسته به زمان از گرافین، از جمله فعالیت های پژوهشی فعلی دکتر چراغچی است.
از جمله فعالیتهای اجرایی دکتر چراغچی می توان به مديریت گروه فيزيك دانشكده علوم پايه دامغان از سال 1377 لغايت 1380، راه اندازی برخی آزمایشگاههای فیزیک، مدير تحصيلات تكميلي دانشگاه دامغان، رئیس دانشکده فیزیک، رئیس گروه تخصصی بررسی تخلفات پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و در حال حاضر نیز عضو وابسته منظم (Regular Associated Member of ICTP) مرکز بین المللی تحقیقات فیزیک نظری عبدالسلام ایتالیا به مدت شش سال از سال 2014 الی 2019 می باشد. در سالهای گذشته نیز در قالب برنامه های متعددی همچون Young Collaborator Program و محقق مدعو با این مرکز بین المللی (ICTP) و نیز پژوهشگاه دانشهای بنیادی (IPM) تهران همکاریهای نزدیک و بلند مدتی داشته است.
این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می کنیم.